niedziela, 4 listopada 2012

Krótkie pytanie

Co sądzicie o wysyłaniu jednej pracy (np. mani albo makijaż) na kilka konkursów?

Bardzo interesuje mnie Wasza opinia. Ja mam swoją i chciałabym sprawdzić czy się pokrywają, czy może jakaś dziwna jestem ;)

46 komentarzy:

 1. jeden konkurs = jedna praca :P
  podejrzewam, że sądzisz podobnie więc obie jesteśmy dziwne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sądzę podobnie, czy też jestem dziwna :> :P

   Usuń
  2. Nie, to nie jest dziwne. To rozsądne :)

   Usuń
  3. Jak widać po komentarzach albo zagląda do mnie wiele dziwnych osób, albo wcale dziwne nie jesteśmy ;)

   Usuń
 2. Dlaczego nie :) jeśli jest się z tej pracy zadowolonym, to myślę że można ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. A dlaczego nie? Przecież to Twoja praca. Jeżeli wyszło ładnie i tematyka pasuje do kilku konkursów to ja nie widzę powodu, żeby rezygnować z jej pokazania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę dokładnie tak samo :)

   Usuń
  2. A ja nie, to jak z pisaniem jednego artykułu i publikowaniem go w paru czasopismach, słowem autoplagiat.

   Usuń
  3. Dzięki dziewczyny za odpowiedź :)

   Usuń
 4. ja jestem za tym żeby wysyłać na każdy konkurs inną pracę. Jak się chce coś wygrać to trzeba się troszkę pomęczyć ;-P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem zdania jedna praca=jeden konkurs, trzymam się tej zasady, ale jeśli regulamin nie mówi nic o tym, że praca powinna powstać specjalnie na ten konkurs to z drugiej strony nie widzę nic w tym złego, żeby pojawiła się w dwóch konkrsach choć osobiście wolę zrobić pracę specjalnie na tę okazję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chodziło mi właśnie o to co uważacie właśnie w takiej nieokreślonej regulaminem sytuacji :) Jakby było w regulaminie, że praca nie może pochodzić z innego konkursu, to chyba wszyscy odpowiedzieliby to samo ;)

   Usuń
 6. Jeśli chodzi o bycie fair wobec innych uczestników i organizatora, jest zasada 1/1. Natomiast jeśli chodzi o wysyłającego pracę/-e, wiadomo, że nie każdy ma czas bawić się z każdym konkursem osobno i - jeśli wytyczne tego ściśle nie precyzują - myślę że nie ma nic złego w wysyłaniu 1 pracy na 2 [ale nie więcej] konkursów. Dla własnego dobra ww wysyłającego...
  ...bo wyobraźcie sobie, że praca jest naprawdę świetna, wygrywa konkurs jeden, drugi, piąty i już kupa hejterów, którzy nie mogą przeboleć, że multi-zwycięzca zgarnął pulę nagród :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To zależy, ale nie widzę aż tak dużego problemu w wysyłaniu jednej pracy na kilka konkursów. Dużo gorsze jest wysyłanie nie swoich prac i to plenieniem tego cholerstwa trzeba by się zająć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysyłanie nie swoich prac to zwyczajna kradzież i tyle. Nawet Ci, który to robią wiedzą już chyba, że łamią prawo. Masz całkowitą rację trzeba takich piętnować zawsze i wszędzie.

   Usuń
 8. jeden konkurs, jedna praca. trzeba się wysilić. poza tym to chyba lepsze uczucie wygrywania kilku konkursów gdzie są nasze różne prace - to dowodzi o naszym talencie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeden konkurs - jedna praca.
  Nawet jakby była to najcudowniejsza praca, to we mnie osobiście wzbudziłoby niesmak zobaczenie tej samej pracy jako wygranej w kilku konkursach, jakoś mi to nie pasuje.
  Taka jedna praca na wiele konkursów to jak blog tylko do rozdań, tak mi się skojarzyło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawie Ci się skojarzyło, ale w sumie chyba wiem o co chodzi :)

   Usuń
 10. Ja tego nie lubię. Skoro bierze się udział w konkursach, to na każdy się trzeba postarać.. nie lubię też jak się publikuje swoje prace u siebie na blogu przed rozwiązaniem konkursu, jeśli w zasadach konkursu jest to zapisane, to ok.. jeśli nie ma o tym mowy, uważam że prace konkursowe powinny lądować tylko u organizatora konkursu, a po ogłoszeniu wyniku ewentualnie już się można chwalić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoich prac nigdy nie publikuję przed rozstrzygnięciem konkursu, nawet jeżeli w zasadach tego nie ma. W sumie nie wiem czemu tak robię. Pewnie podświadomie nie chcę wpływać na wynik, ani pokazać konkurencji co wymyśliłam ;)

   Usuń
 11. moim zdaniem każda praca powinna brać udział w jednym konkursie, nawet jeśli temat konkursów jest taki sam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla mnie sprawa jest prosta: jeden konkurs = jedna praca i nie ma przeproś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No weeź, ja przepraaaszaaam!^

   Usuń
  2. Zającówna, a Ty za co przepraszasz?

   Usuń
 13. Moim zdaniem na każdy konkurs powinno się zmalować/ wykonać coś nowego. Wysyłanie tych samych prac wiąże się z tym, że nie ma się zbyt wiele do pokazania.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem za tym, aby nie wysyłać jednej pracy na kilka konkursów. Uważam, że jeżeli mamy być fair, to dana praca powinna być specjalnie wykonana z myślą o danym konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Też jestem za 1 do 1.

  ps. chciałam Ci tylko dać znać, że adres mojego bloga się zmienił, więc jeśli chcesz być na bieżąco z moimi postami, to proszę zmień adres w blogrollu/liście czytelniczej/w obserwowanych na: www.blog.greatdee.pl ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jedna praca- jeden konkurs. Nie biorę co prawda udziału w takich konkursach, ale gdybym brała, to tak do tego bym podeszła.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :) Każdy sprawia mi wielką radość i mobilizuje do dalszej pracy.
Jednocześnie proszę o nie umieszczanie w komentarzach zaproszeń na swoje blogi, rozdania i innych reklam. Wszelki spam zostanie usunięty, więc szkoda Waszego czasu.