niedziela, 30 sierpnia 2015

Golden Rose - Smoothing Base Nail Foundation

Dzisiaj recenzja Smoothing Base Nail Foundation od Golden Rose, możecie znaleźć ją TUTAJ.


Informacja ze strony sklepu Golden Rose:
Kompleksowa i zaawansowana formuła składników mineralnych oraz  roślinnych komórek macierzystych zapewnia aksamitny i gładki wygląd Twoich paznokci. Dzięki zawartości minerałów preparat zakrywa w jednej chwili rysy i niedoskonałości na powierzchni paznokci. Zaawansowana formuła opatentowanych składników zawierających antyutleniacze, witaminy (E, C), komórki macierzyste róży i gruszki wspiera procesy anty-utleniania i zatrzymuje przedwczesne ubytki keratyny. Pokrywa przebarwienia i zażółcenia paznokcia. Nadaje im zdrowy wygląd. Zapewnia gładką warstwę i przedłuża trwałość nałożonego lakieru.


SPOSÓB UŻYCIA
Nakładać na czyste i niepomalowane paznokcie.
Nakładać jedną warstwę jako baza pod lakier chroniąca paznokcie i wyrównująca ich powierzchnię.
Nakładać dwie warstwy na niepomalowane paznokcie aby uzyskać naturalny efekt.

Cena: 12,90 zł, pojemność: 11 ml.


Muszę powiedzieć, że do testowania tej bazy podchodziłam niechętnie (jak zresztą do testowania każdej bazy). Od kilkunastu miesięcy używam jako podkładu pod mani tylko jednej odżywki, ponieważ używanie innych produktów kończy się zawsze szybkim spadkiem kondycji moich paznokci. Dlatego wolałam nie ryzykować i stosowałam bazę Golden Rose i moją wypróbowaną bazę na zmianę. 
Smoothing Base Nail Foundation nakłada się bezproblemowo, ładnie rozkłada się na płytce. Jedna warstwa szybko wysycha i w zasadzie po pomalowaniu wszystkich paznokci można zaczynać "mani właściwy". Jedyne co mi przeszkadzało przy malowaniu to zbyt miękki jak na mój gust pędzelek. Nie jestem do takich przyzwyczajona i trudno mi było operować mi nim przy skórkach tak, by ich nie zalać. Baza rzeczywiście wygładza paznokcie i ułatwia nakładanie na nie lakieru, ale to przecież robi każda porządna baza. Jedna warstwa nie zmienia prawie wcale wyglądu paznokci, nadaje im jedynie połysk i minimalnie rozjaśnia.
Nie zauważyłam zmiany w trwałości moich mani podczas stosowania Smoothing Base Nail Foundation, co oznacza dla mnie że jako baza lakier sprawdza się bardzo dobrze. Oczywiście to jak baza zachowuje się na paznokciach i czy przedłuża życie mani zależy od wielu czynników, ale u mnie działała prawidłowo.
Oczywiście musiałam sprawdzić jak Smoothing Base Nail Foundation będzie wyglądać po nałożeniu dwóch warstw. Efekt widać na zdjęciach. Ja się nie zachwycam, ewidentnie przydałaby się trzecia warstwa. A na paznokciach, na których od zawsze mam bruzdy nie wiem i czwartej nie trzeba byłoby nałożyć. 


Dla porównania moje gołe paznokcie, żebyście widzieli z czym baza musiała się zmierzyć. Jedyna okazja zobaczenia jak wyglądam bez mani i jak widać nie ma się z czego cieszyć ;) Zażółcenia są oczywiście wynikiem ciągłego malowania paznokci kolorowymi lakierami. Nawet dobra baza nie jest w stanie uchronić przed niektórymi osobnikami ;ppiątek, 14 sierpnia 2015

Rybki lubią pływać

[PL]
Dzisiaj mani inspirowany nailartem z japońskiej gazety. Jak kiedyś go znajdę, to dodam do porównania ;)
Mani zaczęłam od bazy, później nałożyłam dwie warstwy Nicole by O.P.I. ~Kardashian Collection~ Kim-pletely In Love. Niebieskie fragmenty to China Glaze ~Summer Neons~ Splish Splash, ich krawędzie pociągnęłam Golden Rose ~Nail Art~ 112. Na wyschniętych paznokciach farbami akrylowymi wymalowałam rybki i roślinki i kropki udające bąbelki powietrza. Na koniec dodałam srebrny bulion i cyrkonie, a całość utrwaliłam warstwą Poshe.

[ENG]
Today's manicure is inspired by a nail art from a Japanese nail magazine. If I manage to find it again, I'll add a picture here for comparison ;)
I started from applying base coat and two coats of Nicole by OPI ~Kardashian Collection~Kim-pletely in Love. Blue parts are China Glaze ~Summer Neons~ Splish Splash with edges made using Golden Rose ~Nail Art~112. Once it all dried I painted the fish, plants and air bubbles with acrylic paints. Finally I added silver beads and rhinestones and topped if off with Poshe.wtorek, 11 sierpnia 2015

Golden Rose ~Express Dry~ 11

[PL]
Najwyższa pora na ostatni kolorowy lakier z GoldenBoxa, czyli Golden Rose ~Expresss Dry~ 11. Możecie go znaleźć TUTAJ.

[ENG]
It's time for the last color polish from my GoldenBox - Golden Rose~Express Dry~11. You can find it HERE.


/Polish only - promotional information from the company's website./

Informacja ze strony sklepu Golden Rose:
Seria Golden Rose "Express Dry" to nowa seria lakierów do paznokci, które wysychają w ciągu 60 sekund od nałożenia. Łatwość użytkowania oraz nowa wytrzymała formuła z połyskiem, sprawiają, że lakier ten w krótkim czasie wysycha nadając paznokciom idealny wygląd. Produkt dostępny jest w 75 modnych, przyciągających wzrok kolorach.

Cena: 4,90 zł, pojemność: 7 ml.

 W słońcu

[PL]
Golden Rose ~Expresss Dry~ 11 jest tak podobny w obsłudze do Golden Rose ~Expresss Dry~ 14, że w sumie wystarczyłoby przykleić poprzedniego posta zmieniając tylko zdjęcia i numer ;) 
Tym razem też spodziewałam się świetnego krycia, ale przez smużenie skończyło się na trzech warstwach. Oczywiście bez tragedii, bo lakier wysychanie i utwardzanie ma bardzo dobre. Naturalnie trzy warstwy lakieru plus baza nie mają szans wyschnąć w obiecane na butelce 60 sekund, ale jest o niebo lepiej niż w takiej kombinacji ze standardowym lakierem. Nie obyło się bez bąbelków. Lakier nałożony na bazę nie odbarwił mi płytki, zmywał się bezproblemowo.

[ENG]
Golden Rose~Express Dry~11 is so similar to Golden Rose~Express Dry~14 that I could basically just copy/pasted the previous post, changing only the pictures and the number ;)
This time I also expected great coverage, but because it was a bit streaky I ended up with three coats. That's ok, since the drying time is great anyways. Naturally, three layers of nail polish plus base coat can't possibly be dry in the promised 60 seconds, but it's still better than a regular polish. I did have some bubbling. Applied on a base coat, this nail polish didn't stain my nails and I had no problems with removal at all.

 W słońcu


 W cieniu

 W cieniu

sobota, 8 sierpnia 2015

Golden Rose ~Expresss Dry~ 14

[PL]
Golden Rose ~Expresss Dry~ 14 to już przedostatni lakier z nowości od Golden Rose, który mam do pokazania. Możecie znaleźć go TUTAJ.

[ENG]
Golden Rose ~Expresss Dry~ 14 is the penultimate of the Golden Rose polishes I have to show you. You can find it HERE./Polish only - promotional information from the company's website./

Informacja ze strony sklepu Golden Rose:
Seria Golden Rose "Express Dry" to nowa seria lakierów do paznokci, które wysychają w ciągu 60 sekund od nałożenia. Łatwość użytkowania oraz nowa wytrzymała formuła z połyskiem, sprawiają, że lakier ten w krótkim czasie wysycha nadając paznokciom idealny wygląd. Produkt dostępny jest w 75 modnych, przyciągających wzrok kolorach.

Cena: 4,90 zł, pojemność: 7 ml.

 W słońcu

[PL]
Szczerze mówiąc na Golden Rose ~Expresss Dry~ 14 trochę się zawiodłam. Spodziewałam się świetnego krycia, bo na pierwszy rzut oka pigmentację ma dobrą, ale niestety okazało się, że przy nakładaniu zostawia prześwity. Próbowałam z cieńszymi i grubszymi warstwami, ale zawsze zadowalający efekt osiągałam przy trzech warstwach, bo nie umiałam poradzić sobie ze smużeniem. Na szczęście lakier wysycha równie szybko jak reszta ferajny, więc trzy warstwy to w sumie nie jest jakiś wielki problem. Przy wysychaniu lakier mi zbąblował, co nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem, bo żółte kremy robią mi to zawsze. Lakier nałożony na bazę nie odbarwił mi płytki, zmywał się bezproblemowo.

[ENG]
To be honest, Golden Rose ~Expresss Dry~ 14 disappointed me a little - I expected great coverage, because at the first glance is has great pigmentation, but sadly it turned out that it leaves streaks. I tried thinner and thicker layers, but every time it looked acceptable after the third coat. Luckily, it dries as fast as the rest, so I guess it's not a big deal. I had a few bubbles, which isn't surprising at all, because yellow cremes always to that to me. Applied on a base coat, this nail polish didn't stain my nails and I had no problems with removal at all.

W słońcu

W cieniu

W cieniu


czwartek, 6 sierpnia 2015

Pół roku lakierowych zakupów

[PL]
Nie da się ukryć, że ostatnie pół roku na blogu było ubogie w notki. Nie znaczy to jednak, że było też ubogie w lakierowe zakupy. Dzisiaj pokażę Wam wszystkie lakiery, które trafiły do mnie od początku lutego do końca lipca. Część z nich pojawiła się już na blogu, kilka czeka na swoją kolejkę. Większości jeszcze nie użyłam, ale od dawna twierdzę, że jestem kolekcjonerem lakierów i nie kupuję ich, żeby całkiem zużyć. Taki bzik ;) 
Jestem pewna, że ten post i rozmiar mojego małego szaleństwa pocieszy niektóre osoby i sprawi, że poczują się zdrowsze i rozgrzeszone.
Na zdrowie i miłego oglądania ;>

[ENG]
I can't deny that in the last six months things were a little slow on this blog. It doesn't mean that I slowed down with shopping as well. Today I want to show you all the polishes that I bought between February and July. Some of them you've already seen, some are still waiting their turn. I didn't get to use most of them yet, but then again, I've long been claiming that I'm a nail polish collector and I don't buy them to use them all up. Just a crazy of mine :)
I'm sure that this post and the scope of my craziness will comfort a few of you and make you feel more normal.